KAMUOYUNA DUYURU…

31 Mart 2019 tarihinde Yerel Yönetimlere dair yapılan seçimlerde ortaya çıkan sonuçlar hepimizin malumudur.

Kanaatimce bu seçimlerin tek bir kaybedeni vardır ve o da İYİ Partidir. Her ne kadar seçim sonuçları topluma bir başarı hikayesi olarak anlatılsa da biz İyi Partililer açısından durum budur.

Ne yazık ki, İyi Parti teşkilatları parti kuruluşundan bu yana istenilen düzeye taşınamamış ve birçok yerde elini taşın altına sokmuş olan arkadaşlarımız yanlış kararlarla küstürülmüştür. Bu seçimde yaşananlar da, bize bir kez daha bunu göstermiştir. Alınan kötü neticede bunun da esaslı bir rolü vardır.

Ayrıca yerel seçimlerde İyi Parti adına ittifaka dair yürütülen müzakereler, aday belirlemeler ve buna binaen yerel yönetimlerde alınan sonuç, son derece başarısızdır. İyi Parti, ittifakın kaybeden partisi olmuştur.

Unutulmamalıdır ki; İyi Parti iktidara alternatif bir siyasi yapı olarak kurulmuştur. Bu nedenle tek hedefi iktidar olmak olduğundan iki seçimde de, alınan sonuçlar asla bir başarı olarak görülemez.

Bu nedenle aday belirleme ve ittifak görüşmeleri noktasında partimizin yetkili kurulları tarafından tam yetki ile donatılan teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Koray Aydın ve yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Musavvat Dervişoğlu’nu istifaya;

Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener ve Genel İdare Kurulumuzu Olağanüstü Büyük Kurultayı toplantıya çağırmaya,

Bunlar yapılmadığı takdirde İyi Parti Kurultay delegelerini “Olağanüstü Büyük Kurultayı” toplamak üzere parti tüzüğü çerçevesinde üzerlerine düşen demokratik haklarını kullanarak görevlerini yapmaya ve bu konuda il ve ilçe teşkilatlarımızı kurultayın toplanması hususunda gereken desteği ile Türk Milletinin umudu olma vasfını koruyan İYİ Parti’ye nefes vermeye,

davet ediyorum.

Toplanacak “Olağanüstü Büyük Kurultay”ın; partimizin özeleştiri yapmasına, yeniden bir kadro hareketine dönüşmesine ve kurumsallaşmasına katkı vereceği düşüncesindeyim. Partililerimizin de, böyle bir beklenti içinde olduğunu görmekteyim.

Bu nedenlerle parti kurucusu sıfatıyla bu çağrıyı yapma gereği duydum. Ümit ediyorum ki; muhatapları bu çağrımızı cevapsız bırakmazlar. Çünkü çağrımız parti tabanının duygu ve düşüncelerine tercüman olmak maksadı ile dile getirilmiştir.

Kamuoyuna ve İyi Parti ailesine saygılarımla arz ederim.

Özcan PEHLİVANOĞLU

İYİ Parti

Kurucular Kurulu Üyesi

4 Replies to “KAMUOYUNA DUYURU…”

 1. Syn Pehlivanoğlu çok önemli bir konuya değinmişsiniz. Kutluyorum sizi. İyi Parti kuruluşundan itibaren Alternatif arayan Vatandaşımızın Umudu konumundaydı. Hergeçen gün bu durumdan uzaklaştırıldı ve uzaklaşmayada devam ediyor. İYİ PARTİ Sadece Ülkücü camia ve MHP lilerden OY almayacak Her kesimden OY Almalı ve İktidar Olabilecek Kadrolarla Yönetilmelidir. Çok Amatör Siyaseti bilmeyen İl ve İlçelerinde Siyasi çalışmayı bilemeyen Kadrolardan Hiçbirşey olmaz. Çok Küçük çok Güdük Parti olarak kalıp; Küçük olalım ama Biz olalım diyeceğinize Büyük olalım Hepimiz olalım ve Herkesi Kucaklayalım Diyen Yöneticiler olmalıdır. İYİ PARTİ Koray Aydın ve Musavvat Dervişoğlu olduğu sürece Büyüyemez İktidara Alternatif Parti durumunada gelemez…

 2. İYİ PARTİ kazandıran partidir. Kendisi kaybetmiştir.
  15 kiralık vekil meselesinden beri gerilemekte,umut olmaktan uzaklaşmaktadır.
  Toparlanır mı,bilmem.

 3. İğneyi başkalarına, çuvaldızı kendimize…

  Biz, demokrasi eksenli ve adalet merkezli bir parti olarak mazlumlara umut, Milletimize huzur ve Ülkemize refah getirmek için yola çıkmış, Sağcısına da Solcusuna da cazibe merkezi olacakken şimdi…

  İki Partili Sistem yolunda, bir tarafın destekçisi durumuna girdik…

  Bu, bizim ‘Misyonumuz’ değil..!

  Bekir Ali Demirel
  Facebook, 07 Nisan 2019

 4. Kazanacağından kimsenin şüphesi olmayan Mersin de aday kaydını yapamayacak kadar aciz,beceriksiz bir yönetime sahip bu Partinin derhal bir iç hesaplaşma yapması şarttır.
  Başta Koray Aydın olmak üzere beceriksiz,muhterislerden kurtulmadan bir arpa boyu yol alması mümkün değildir.
  Dost acı söyler,karar Hanımefendinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*