EYÜP DOSTLARI VAKFI, ŞENER TÜRKMENOĞLU ve SUNAY AKIN’ı KUTLUYORUM…

Dün geceyi muhteşem geçirdim. Sebebi ise Eyüp Dostları Vakfı’nın Eyüp Tarihi ile ilgili hazırladığı kitabın tanıtım toplantısıydı.

Başarısız belediyecilik Eyüp’e salon yapamadığı için bu toplantı Eyüp’ten çok uzakta Sarıyer sınırları içinde Maslak Tim Gösteri Merkezi’nde yapıldı.

Malumunuz Eyüp, hem Türk tarihi hem de İslam tarihi açısından çok önemli bir beldedir.

Gecenin mimarı benim can kardeşim Şener Türkmenoğlu’ydu. Kitap onun eseri…hem de bu beşinci kitap. Bence tarihe bir “Eyüp Aşığı” olarak çoktan geçti bile. Eyüp için yaptıkları her türlü takdirin üzerindedir. Çünkü adeta hayatını Eyüp’e vakfeden biridir o…

İnsanı bir değer haline getiren unsurlardan biri de, aidiyettir. Ben de Eyüplüyüm..ve acizane olarak bu vakfın 73 kurucusundan biriyim…Eyüp’le ilgili olarak çok mutlu oldum ve gecenin ruhu bana Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyetin ne kadar güçlü olduğunu hissettirdi.

Sunay Akın için ayrı bir paragraf açmalıyım…günümüzde yapılamayacak bir sunum yaptı ve önümüzü aydınlattı…Hele camilerdeki mahyalar da 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekimlerde Atatürk yazan fotoğrafları gösterince salonun dakikalarca ayakta alkış tutması göz yaşartıcı idi.,.

Bu memlekette Atatürk’e bu saygı, bu bağlılık ve onun fikirlerine bu sadakat oldukça korkmayın hiç bir şeyden, evvel Allah her engeli aşarız…

Eşim dahi “Sen hiç bir şeyi beğenmeyen Özcan, bu Sunay Akın’ı nasıl bu kadar beğendin” diye sormaz mı… Ustaya saygı, şapka çıkartıyorum!

Ayrıca Eyüp Dostları Vakfı’nı tüm mensupları ile kutluyorum… Aynı zamanda Eyüp’lüleri de… İyi ki, varlar…

Bizler de, bu gece de İyi Parti’yi ve Meral Akşener’i temsilen bulunduk. Ben, Eyüp İlçe Başkanımız Olcay Uçar, İlçe Başkan Yardımcılarımız İlker Faki, Hülya Akkaya, Mehmet Okan ve İlçe Sekreterimiz Melek Tabak başta olmak üzere İyilik Hareketi ‘nin gönüllüleri oradaydık.

Eyüp’e Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması halinde “Eyüp Müzesi” kurulması için her türlü desteği vereceğimizi vaad ettik…

Sizin de yolunuz düşerse Eyüp Dostları Vakfı’na uğrayın, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız!

Özcan Pehlivanoğlu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*