İZMİR’DE İYİ PARTİLİLER “OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KURULTAY” ÇAGRISI YAPTI…

İZMİR’DE İYİ PARTİLİLER “OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KURULTAY” ÇAGRISI YAPTI…

Bugün (25.Nisan.2019) İyi Partililer İzmir’de “Olağanüstü Büyük Kurultay” çağrısı yaptı. Bende davetleri üzerine aralarında bulundum ve basın mensuplarının sorularını cevaplandırdım…

Akıl her zaman olduğu gibi galip gelecek ve İyi Parti özeleştirisini yapmak için tabanın isteği üzerine kurultaya gidecektir..

Benzer açıklamaların önümüzdeki günlerde diğer illerde yapılması bekleniyor..

“İYİ PARTİLİLERE, TÜRK KAMUOYUNA ve MEDYAMIZA DUYURUMUZDUR…

Bizler Türkiye’ye ve Türk Milletine yeni ufuklar vaat ederek, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER hanımefendinin liderliğinde kurulmuş bulunan İyi Parti’nin kurucu unsurlarıyız. Bugün burada partimizin kurucuları, il başkan ve yöneticileri, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş, milletvekili adayı ve aday adayı olmuş, gençlik kollarımızda görev almış üyelerimiz bulunmaktadır.

Her türlü olumsuz koşula, tehditlere, zorlama ve baskılara rağmen Ülkemizin geleceği ile ilgili kaygıları olan, milletimizin daha müreffeh bir istikbale sahip olmasını amaçlayan, daha önce siyaseten herhangi bir aidiyeti olmayan binlerce inanmış vatandaşımızın da katkıları ile kurulan İYİ Parti’mizin, ne yazık ki ilk gün ki kurulduğu felsefenden uzaklaştırılmaya çalışıldığını görmekteyiz.

24 Haziran seçimleri sonrasında teşkilatlarımızın kurucu unsurlarının ekseriyeti ile ilgili alınan atama kararları kurucularımızı ve parti tabanımızı son derce rahatsız etmiştir.

İyi Parti’nin yeniden Türk Milletinin ümidi haline gelebilmesi için bir öz eleştiriye ihtiyacı vardır. Üzülerek görmekteyiz ki; partimizin genel merkez kademesindeki bazı isimlerin başarısızlığı bu olumsuz sonucun en önemli nedenidir. Bu nedenle geçen süre zarfında yaşanan iki seçimde de, arzu edilen sonuca ulaşılamamıştır. Kitlelerin partisi olarak, iktidara gelmek amacı ile kurulan bu yolda büyük bir umut olan partimizin, yerel seçimlerde aldığı sonuç ise oldukça düşündürücüdür.

Hal böyle iken;

Genel başkanımız Sayın Meral AKŞENER’e karşı, 24 Haziran’dan başlayarak süregelen ve halen devam etmekte olan bir yapılanmanın hazırlığının olduğunu görmekteyiz. Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız tarafından en son yapılan açıklama ile de görülmüştür ki üst kurul delegelerinin yenilenerek kurultay’a gidileceği açıklaması, İYİ Parti’nin kurucu unsurlarını diskalifiye etmek ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e karşı planlanan kurgunun hayata geçmesini sağlamaktan başka bir amaç taşımamaktadır. Planlanan kurgu; Meral AKŞENER’siz bir İYİ Parti hazırlığıdır.

Bugün yaptığımız bu açıklama, planlanan kurguyu bozmak ve Genel Başkanımıza destek olmak için Ülke genelinde ki tüm kurucu unsurlarımızı, partililerimizi ve üst kurul delegelerimizi acil olarak göreve çağrı niteliğindedir.

Biz iktidar olmak ve Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’i Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyen İYİ Partilileriz! Bunun dışında heves ve çabası olanların, tüm plan ve hesapların karşısındayız. Birlik ve beraberliği tesis etmiş, üst yönetimi ile koordinasyonu tam olan güçlü bir teşkilat yapılanması elzemdir. Buna olan inancımız neticesinde; düşüncelerimizi İYİ Parti Ailesi, Türk kamuoyu ve siz değerli medya mensupları ile paylaşmak ihtiyacı doğmuştur.

Bu nedenlerle, teşkilatlarımızı ve parti tabanımızı rahatsız eden sebepleri, kuruluş felsefemizden uzaklaşılarak, her iki seçimde de yaşanan başarısızlıkta önemli rol oynamış olan isimlerin ve nedenlerin muhasebesini yapmak, kuruluş günlerine dönmek için Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’i ivedilikle “Olağanüstü Büyük Kurultay”ı toplantıya çağırmaya,

Genel İdare Kurulumuzu bu meyanda karar almaya,

Davet ediyoruz…

Amacımız genel başkanımız Meral AKŞENER liderliğinde daha güçlü bir İYİ Parti, refah içinde huzurla yaşanabilecek daha iyi bir Türkiye’dir. İnanıyoruz ki, İZMİR’den yaptığımız bu çağrı, ülke genelinde İYİ Partimize gönül veren herkeste vücut bulacaktır. Türk milletine karşı olan sorumluluklarımız nedeni ile düşüncelerimizi sizlerle paylaşıyor ve bu çağrıyı yapıyoruz.

Saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*